понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 109
home Фудбал

ВО ЖИВО: Започна официјалната презентација на Роналдо во прес центарот на Јувентус (ВИДЕО)

ВО ЖИВО: Започна официјалната презентација на Роналдо во прес центарот на Јувентус (ВИДЕО)

ЦР7 денот како што Јувентус го нарече овој 16 јули, денот кога е официјалната презентација на најголемиот трансфер во фудбалска Европа ова лето, доаѓањето на Кристијано Роналдо во Торино, полека доаѓа при својот крај.

Имено, во прес центарот на Јувентус за 18:30 е закажана прес конференцијата за презентацијата на Роналдо.

Трансферот на Роналдо ќе го чини Јувентус 112 милиони евра, од кои за Реал Мадрид одат 100 милиони.

loading...