вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

ВО ЖИВО: Французите во транс, 100.000 фанови се сплотија под Ајфеловата кула (ВИДЕО)

ВО ЖИВО: Французите во транс, 100.000 фанови се сплотија под Ајфеловата кула (ВИДЕО)

Франција е во фудбалски транс.

Тоа го покажуваат фотографиите од Париз каде повеќе од 100.000 фанови на триколорите го следеа финалето со Хрватска под Ајфеловата кула и се радуваа на втората светска титула на својата репрезентација.

Коронавирус