петок, 22. јануари 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Во Тетово не се гледа прст пред око: Кој дозволи да се игра фудбал? (ВИДЕО)

Во Тетово не се гледа прст пред око: Кој дозволи да се игра фудбал? (ВИДЕО)

Неверојатна ситуација и услови во Тетово, но сепак главниот судија дозволи да се игра мечот помеѓу Шкендија и Академија Пандев.

Евидентно е бавното движење на играчите на двете екипи, едвај се гледа каде се додава со топка, а не пак да зборуваме за некоја убава соло акција за око.

Шкендија меѓу останатото доби и пенал, кој не го искористи Хасани, па потоа беше запрена играта, за одговорните лица за условите на стадионот, да ги обележат линиите на теренот.

sportclub.mk

Коронавирус