сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 46
home Фудбал

Во новиот договор на Нејмар постои „тајна клаузула“

Во новиот договор на Нејмар постои „тајна клаузула“

Најскапиот фудбалер на светот, Нејмар неодамна стави потпис на нов договор со ПСЖ до 2025 година и така стави крај на сите шпекулации за неговата иднина.

Во договорот кој е со важност до 2025 година постои опција за продолжување на уште една година, но и тајна клаузула кој на Нејмар ќе му овозможи враќање во Бразил.

Имено, Нејмар во 2025 година ќе има 33 година и тогаш ќе одлучи дали да се врати во Бразил или ќе продолжи уште една сезона со „светците“.

Тој е многу поврзан со семејството и со својата татковина и редовно кога има можност патува во Бразил.

Коронавирус