петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 67
home Фудбал

Во Италија сакаат да го продолжат зимскиот трансфер рок

Во Италија сакаат да го продолжат зимскиот трансфер рок

Зимскиот трансфер прозорец во Италија може да биде продолжен, објавија италијанските медиуми.

Тамошните клубови разговарале за прашањето за продолжување на трансфер рокот за две недели.

За потсетување, првичното затворање на пазарот з анови играчи во Италија беше планирано за 18 јануари. Сепак, италијанските клубови направија предлог да го синхронизираат со водечките лиги, каде што прозорецот ќе се затвори на 31 јануари.

Одлуката на клубовите од Серија А мора да биде одобрена од ФИФА.

МИА