вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Во Хрватска ќе има фудбал уште во мај

Во Хрватска ќе има фудбал уште во мај

Попуштија мерките за безбедност и веднаш одлучија да продолат со возбудувањата

Хрватската фудбалска федерација одлучи дека фудбалските возбудувања ќе продолжат и тоа пред крајот на овој месец. Клубовите во Хрватска веќе извесно време имаат тренинзи, а денеска се одлучени и датумите за тоа кога ќе продолжат натпреварувањата во Купот и во првенството.

Ако се добие „зелено светло“ од Цивилната заштита, фудбал во Хрватска ќе има на 30 мај кога терба да се играат двата меча од полуфиналето на Купот. Продолжувањето на првенството треба да биде на 6 јуни. Сите мечеви би се играле без присуство на публика. Финалето на Купот е закажано на 1 август.

ЕУРО 2020

Македонија