среда, 8. декември 2021. Вести денес: 117
home Фудбал

Во досадно финале: Ливерпул ја освои Лигата на шампионите

Во досадно финале: Ливерпул ја освои Лигата на шампионите

Ливерпул ја освои Лигата на шампионите откако вечерва во финалето ја совлада екипата на Тотенхем.

Напаѓачот на Ливерпул, Мохамед Салах го постигна водечкиот погодок на мечот против Тотенхем вториот најбрз гол во финалните натпревари во Лигата на шампионите.

Египќанецот Салах ги доведе „Редс“ во водство со удар од белата точка по минута и 48 секунди игра.

Вториот гол за Ливерпул го постигна Дивок Ориги во 87-та минута.

Според љубителите на фудбалот ова финале е едно од најдосадните до сега.

 

Коронавирус