понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 68
home Фудбал

Во Болоња не веруваат во трансфер на Ибрахимовиќ

Во Болоња не веруваат во трансфер на Ибрахимовиќ

Раководството на Болоња се сомнева во можноста за потпишување со напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ.

– Ова може да се случи само благодарение на силното пријателство на Ибрахимовиќ и Михајловиќ и нивното меѓусебното почитување. Во однос на финансиите, потпишувањето на Ибра е надвор од нашите можности. Се разбира, неговото доажање би придонело за развој на млади играчи, но многу е тешко да се спроведе. Јас навистина не верувам во тоа, изјави спортскиот директор на Болоња, Валтер Сабатини.

Претхоните неколку дена се појавија шпеккулации дек Златан Ибрахимовиќ би можел кариерата да ја продолжи во Болоња.

Коронавирус