среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 214
home Фудбал

Влезете во трансфер периодот: Mozzart квоти за Мбапе, Роналдо и Кејн!

Влезете во трансфер периодот: Mozzart квоти за Мбапе, Роналдо и Кејн!

Кој каде ќе оди?

Кристијано Роналдо изгледаше како навредена млада девојка во Торино, Килијан Мбапе како љубоморно дете кое се лути дека веќе не е во центарот на вниманието, Хари Кејн како во моментот да сфати дека животот веќе пројде покрај него додека он во маало се забавува со другарите… А потоа се јави Реал Мадрид и сите претпоставки и планови избија на површина.

Животот повторно се врати на фудбалскиот пазар.

Со него и квотите. Овој пат на трансфери. Кој каде ќе оди? Роналдо во Манчестер Сити или во ПСЖ? Мбапе во Реал или пак Шеиците од Катар ќе одлучат да ги запалат 160.000.000 евра само да покажат дека нив пари не им требаат. Ќе успее ли Пеп Гвардиола конечно да го донесе Кејн на Етихад со што би му овозможил да го освои првиот трофеј во кариерата?

Одговорот ќе го дадат последните седум дена од преодниот рок. Одговор, а за некого и добивка, бидејќи во обложувалниците Mozzart се објавени квотите за потенцијални трансфери на трите најголеми ѕвезди на преодниот рок.

Да не должиме и понатаму, бирајте сами…

КИЛИЈАН МБАПЕ

Преоѓа во Реал Мадрид – 1,50

Останува во ПСЖ – 2,40

Преоѓа во Ливерпул – 12,0

Преоѓа во Манчестер Сити – 25,0

Преоѓа во Манчестер Јунајтед – 40,0

Преоѓа во Баерн – 50,0

ХАРИ КЕЈН

Останува во Тотенхем – 1,70

Преоѓа во Манчестер Сити – 2,00

Преоѓа во Манчестер Јунајтед – 12,0

Преоѓа во Челси – 17,0

Преоѓа во ПСЖ – 20,0

Преоѓа во Реал Мадрид – 20,0

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО

Останува во Јувентус – 1,40

Преоѓа во Манчестер Сити – 3,50

Преоѓа во ПСЖ – 5,00

Преоѓа во Реал Мадрид – 15,0

Преоѓа во Манчестер Јунајтед – 17,0

Преоѓа во Спортинг Лисабон – 20,0

Локални избори 2021