четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 88
home Фудбал

Витсел кариерата може да ја продолжи во Манчестер Јунајтед

Витсел кариерата може да ја продолжи во Манчестер Јунајтед

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Аксел Витсел може да го напушти клубот. Според „Дејли Стар“ 29-годишнито Белгиец има желба негова следна дестинација да биде Манчестер Јунајтед.

Тимот од „Олд Трафорд“ има намера да го зајакне средниот ред и разгледуваат која би била најдобра опција за замена на Фред.

Се проценува дека трансферот на Белгиецот би изнесувал 30 милиони евра.

Во тековната сезона, Витсел одигра 18 натпревари за Борусија, постигна 3 гола и оствари една асистенција.

Qatar 2022