понеделник, 27. јануари 2020. Вести денес: 161
home Фудбал

Вистински херој: Синиша Михајловиќ со леукемија ја води Болоња (ВИДЕО)

Вистински херој: Синиша Михајловиќ со леукемија ја води Болоња (ВИДЕО)

Синиша Михајловиќ ги изненади сите со одлуката да ја предводи Болоња против Верона од клупата, а неговото појавување на стадионот беше поздравено со големи овации од страна на навивачите.

Пред почетокот на мечот публиката го поздрави Миха, а тој им возврати, по што се фокусираше на мечот.