петок, 30. септември 2022. Вести денес: 178
home Фудбал

Вистинска „Магија“ на Роналдо од белата точка: Топката се поддига пред ударот (ВИДЕО)

Вистинска „Магија“ на Роналдо од белата точка: Топката се поддига пред ударот (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо беше еден од протагонистите во победата на Реал Мадрид против ПСЖ со резултат од 3-1 во осмина финалето од Лигата на Шампионите.

НАјдобриот светски фудбалер постигна два гола, од кој едниот од белата точка. Но многу малку љубители на фудбалот забележаа нешто чудно за време на пеналот кој што го изваеде Роналдо. Поранешниот негов соиграч во Манчестер Јунајтед, Рио Фердинанд, кој што го забележал чудниот феномен за време на изведувањето на пеналот.

На повторената видео снимка можете да забележите дека пред да го изведе ударот топката пе поддига од местото. Тоа се случи додека тој со левата нога силно нагазнува, а зелениот тепих толку силно вибрира што топката се поддига од место за одличен удар со десна нога.

На „БТ Спорт“, Рио Фердинант откри:

-Ви се колнам, тоа е неверојатно! Секогаш го правеше тоа на тренинзите, истакна Фердинант.

Коронавирус