недела, 29. јануари 2023. Вести денес: 65
home Фудбал

Вистинска бомба на Алиоски: Македонија со два гола предност на полувремето против Гибралтар (ВИДЕО)

Вистинска бомба на Алиоски: Македонија со два гола предност на полувремето против Гибралтар (ВИДЕО)

Стартуваше Лигата на нации, можеби најголемата шанса за Македонија конечно да се пласира на некое големо фудбалско натпреварување, поточно во овој случај Европското првенство.

Македонија по првиот дел води со 0:2 против Гибралтар, со головите на Иван Тричковски во 19-та минута и Езгјан Алиоски во 35-та минута, гол кој беше вистинска бомба и атракција.

Погледнете го брилијантниот гол на Алиоски: