петок, 9. декември 2022. Вести денес: 192
home Фудбал

Висар Муслиу: Против Холандија има што да покажеме

Висар Муслиу: Против Холандија има што да покажеме

Фудбалската селекција на Холандија е последниот противник на Македонија на 16. Европско првенство. .Дефанзивецот Висар Мислиуво пресрет на мечот вели дека само со тимска одбрана и тимски дух може да се сопрат налетите на Холандија.

„Посакувавме добра игра и добри резултати на овој шампионат. Одигравме два добри натпревари, но тоа не беше доволно за бодови. Без разлика на тоа ние сме мотивирани, ние сме професионалци, ние на овој собир ја претставуваме Македонија. Против Холандија има што да покажеме. За квалитетите на Холандија не треба да се трошат зборови, знаеме како стил игра. Само со тимска одбрана и тимски дух можеме да ги спречиме налетите на Холандија.. Само така може да се справиш со посилните селекции. Ќе бидеме спремни навремено да ги сопреме нападите и преку контра нападите да направиме изненадување“, вели Муслиу.

Qatar 2022