вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 173
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Фудбал

Вилијан ќе го обнови договорот со Челси

Вилијан ќе го обнови договорот со Челси

Бразилскиот фудбалер Вилијан ќе остане во Челзи. Според „Sky Sports“, 31-годишниот играч ќе го обнови својот договор со лондонскиот клуб. Новиот договор ќе биде пресметан до 2022 година.

Вилијан има одиграно 47 натпревари на сите турнири оваа сезона, постигна 11 голови и направи девет асистенции.

За Бразилецот интерес покажуваше Арсенал, како и клубови од американската МЛС лига.