недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 87
home Фудбал

Вилијан доаѓа на „Олд Трафорд“ за 75 милиони евра

Вилијан доаѓа на „Олд Трафорд“ за 75 милиони евра

Челзи се согласи да го продаде напаѓачот Вилијан на Манчестер Јунајтед, објави „Тутоспорт“.

„Црвените ѓаволи“ понудија сума од 75 милиони евра за 29-годишниот Бразилец. Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо лично го побарал трансферот.

Договорот на Вилијан со Челзи е до јуни 2020 година. Во претходната сезона, Вилијан одигра 55 натпревари за „сините“ на сите турнири во кои постигна 13 гола и направи 9 асистенции.

МИА

Коронавирус