вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 82
home Фудбал

Виеира сонува да работи во Премиер лигата

Виеира сонува да работи во Премиер лигата

Тренерот на Ница, Патрик Виеира призна дека сонува да работи во Англија. Тековниот договор за специјалисти е дизајниран до крајот на оваа сезона.

-Да се работи во Премиер лигата е сон. Секогаш сакам да тренирам еден од тимовите за кои играв претходно. Но, знаете, во периодов јас сум навистина фокусиран на мојата работа со Ница, изјави Виеира за „Скај спортс“.

Четириесет и тригодишниот Французин своевремено настапуваше за англиските екипи Манчестер сити и Арсенал

Коронавирус