вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 54
home Фудбал

ВИДОЕ: Барди со тренинзи како Меси

ВИДОЕ: Барди со тренинзи како Меси

Eнис Барди ја игра третата сезона во Шпанија, каде ги брани боите на екипата на Леванте.

Македонскиот интернационалец направи трансфер од Унгарија во Примера во 2017 година и се наметна како еден од подобрите поединци во клубот од Валенсија.

Во тековната сезона има запишано седум настапи, проследени со еден погодок во победата против Реал Сосиедад.

На шпанските медиуми денес се појави видео на кое се гледа како нашиот репрезентативец тренира и се подготвува за натпреварите и предизвиците во шпанската лига.

Погледнете го видеото:

извор: gol.mk

Коронавирус