вторник, 25. февруари 2020. Вести денес: 78
home Фудбал

ВИДЕО: Жоао Феликс покажа зошто вреди 126 милиони на 19 години

ВИДЕО: Жоао Феликс покажа зошто вреди 126 милиони на 19 години

Атлетико Мадрид го направи вториот најскап играч меѓу тинејџерите на денешницата, со 126 милиони евра вреден трансфер од Бенфика, Жоао Феликс е еден од најскапите играчи во историјата.

Младиот 19. годишен Феликс, ги покажа сите свои квалитети, талент и неверојатна способност да дрибла на мечот со Гетафе.

Ова е прв натпревар за него во Шпанија, претрча половина терен, издрибла неколку играчи и на крајот обезбеди пенал.

Атлетико победи против Гетафе со 1-0 на премиерниот натпревар во Ла Лига.