сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 53
home Фудбал

ВИДЕО: Змија прекина фудбалски натпревар, а сите зборуваат за реакцијата на фудбалерите

ВИДЕО: Змија прекина фудбалски натпревар, а сите зборуваат за реакцијата на фудбалерите

На фудбалски натпревар на регионалната лига на Република Српска помеѓу Озрен од Пакленица и Минирал од Бања Вручица, дошол непоканет гостин кои ги изненади сите.

Поради „гостинот“ морал да биде прекинат и мечот.

Имено, фудбалерите на теренот забележале змија, а за нивната реакција зборува целиот Балкан.

Тие се собрале околу и неа и констатирале дека не станува збор за отровен вид.

Погледнете: