четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 116
home Фудбал

ВИДЕО: Златан излезе на сцената во ритамот на познатата фолк песна

ВИДЕО: Златан излезе на сцената во ритамот на познатата фолк песна

Златан Ибрахимовиќ ќе учествува во наредните денови на познатиот музички фестивал Санремо.

Напаѓачот на Милан синоќа беше официјално претставен како гостин на фестивалот, каде ќе настапи во дует заедно со тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ.

Италијанците на сцената го пречекаа Златан со познатата фолк песна. Додека излегуваше на сцената, тој беше придружуван од битовите на песната „Јутро је“, изведена од Нада Топчагиќ.

Коронавирус