среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 42
home Фудбал

(ВИДЕО) Жестока пресметка помеѓу Паје и Нејмар по срамниот потег на Бразилецот

(ВИДЕО) Жестока пресметка помеѓу Паје и Нејмар по срамниот потег на Бразилецот

ПСЖ и Марсеј моментално играат меч на „Паркот на принцовите“ во рамки на третото коло во француската Лига 1.

По првото полувреме, Марсеј води со 1-0, а единствениот гол на мечот досега го постигна Таувин по асистенција на Паје.

Но, првото полувреме беше обележано со судир помеѓу Нејмар и Паје. Бразилецот го фаулираше гостинскиот играч за врска во еден напад и згазна на главата, што предизвика Паје да ги загуби нервите.

Имаше жесток вербален судир, но и туркање, но за среќа судијата успеа некако да ги смири страстите.

Локални избори 2021