среда, 14. септември 2022. Вести денес: 2
home Фудбал

Видео: Во Букурешт ечи МАКЕДОНИЈА, МАКЕДОНИЈА!

Видео: Во Букурешт ечи МАКЕДОНИЈА, МАКЕДОНИЈА!

Голем број на македонски навивачи во Букурешт, ќе има околу 2500 на „Националанта Арена“ на средбата со Австрија.

Се загрева атмосферата во Букурешт, низ кафулирања во главниот град на Романија ечи МАКЕДОНИЈА, МАКЕДОНИЈА!

Македонската репрезентација ќе имаа силна поддршка против Австрија утре од 18 часот.

Бранко Илиевски од „dribling.mk“, известувач од Букурешт за Канал 5 ТВ.

Коронавирус