петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 33
home Фудбал

ВИДЕО: Вака Јувентус ја прослави титулата

ВИДЕО: Вака Јувентус ја прослави титулата

Јувентус синоќа дојде до деветтата последователна титула во Серија А по победата над Сампдорија од 2-0.

За тренерот на „старата дама“ Маурисио Сари ова е прва титула со тимот на Јувентус, па многу веројатно му падна камен од срце по низата критики кои стигаа на негова адреса и играта на Јувентус.

Во негова чест фудбалерите после натпреварот ја искористија шансата да го “избањаат“ својот тренер со шампањ, кој потоа во негов стил запали цигара.

Коронавирус