сабота, 23. февруари 2019. Вести денес: 19
home Фудбал

ВИДЕО: Урнебесна реакција на легендарниот хрватски коментатор по голот на Манџукиќ

ВИДЕО: Урнебесна реакција на легендарниот хрватски коментатор по голот на Манџукиќ

Фудбалерите на Хрватска предизвикаа вистинска еуфорија во татковината со пласманот во финалето на Светското првенство, а по победничкиот гол на Марио Манџукиќ емотивно реагираше и легендарниот хрватски коментатор Драго Чосиќ.

Хрватска за прв пат во својата историја ќе игра финале на фудбалски Мундијал.

Во борбата за трофејот, в недела, противник на Хрватите ќе им биде репрезентацијата на Франција.