сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 62
home Фудбал

ВИДЕО: УЕФА на „мангупски“ начин му го честиташе роденденот на Горан Пандев

ВИДЕО: УЕФА на „мангупски“ начин му го честиташе роденденот на Горан Пандев

Се редат честитки од сите страни за македонската фудбалска икона која денеска полни 38 години.

Твитер профилот на УЕФА наменет за Лига на шампиони, знае како се прави тоа и го избра голот со кој Горан Пандев го исфрли Баерн Минхен во нокаут фазата.

 

Коронавирус