вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 29
home Фудбал

ВИДЕО: Убедливо најлошо изведен пенал на сите времиња

ВИДЕО: Убедливо најлошо изведен пенал на сите времиња

Фудбалер од Аргентина, секако тотално непознат, Гонзало Коронел, сега е во центарот на вниманието, тој го изведе најчудниот пенал во историјата на својата земја.

Коронел, инаку играч на второлигашот Атлетико од Аргентина, го изведе најчудниот пенал, откако средбата во Купот против Вила Сан Карлос заврши 0-0, се изведуваа пенали.

При 3-3, Коронел дојде на ред да го изведе пеналот, останатото погледнете го на видеото:

Коронавирус