недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 85
home Фудбал

ВИДЕО: Тројца противници прославија со „СИУУУУ“, погледнете ја реакцијата на Роналдо

ВИДЕО: Тројца противници прославија со „СИУУУУ“, погледнете ја реакцијата на Роналдо

Најдобрите фудбалери од К-лигата во Јужна Кореја одиграа 3-3 против Јувентус на пријателски натпревар.

Бразилецот Цесиња постигна еден од погодоците за својата екипа, а при прославата доби помош од двајца соиграчи. Тројцата фудбалери синхронизирано го направија популарниот скок на Кристијано Роналдо и извикаа „СИУУУ“.

Португалецот ја проследи ситуацијата од клупата за резерви со мала насмевка.

Никој не знае дали се работи за провокација или славење на погодок во чест на големиот шампион:

Извор: gol.mk

Коронавирус