недела, 1. август 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

ВИДЕО: Тренерот на Војводина „очи извади од зјапање“ во бујните гради на портпаролката, па се подзамисли дали доби ерекција

ВИДЕО: Тренерот на Војводина „очи извади од зјапање“ во бујните гради на портпаролката, па се подзамисли дали доби ерекција

Фудбалот не е она што некогаш беше, па не само што стана скап спорт и унослив бизнис, туку се повеќе станува и шоубизнис! Затоа фудбалските клубови се почесто се одлучуваат да имаат  атрактивни старлети за заштитни лица или маскоти на клубот, или сексапилни убавици за портпароли и лица за односи со јавност.

Тоа оддамна го сфати цел свет, па полека го сваќаме и ние на Балканот, а први го сватија Србите. Така, фудбалскиот прволигаш „Војводина“ за своја портпаролка ја ангажираше сексапилната и атрактивна убавица, Беба Крузевиќ!

Убавината не може да остане незабележана, но понекогаш она што треба да го користиш како „мамец“ за привлекување симпатии, може да ти се врати како бумеранг „по глава“… Или во случајов-меѓу очи!

Токму бујната предница сместена во отвореното деколте  на портпаролката на клубот, пред да ги привлече новинарите и јавноста, го излуди тренерот на екипата, Ненад Лалатовиќ, кој на прес – конференцијата губеше концентрација, зашто „очи извади од зјапање“ кон градите на Беба, која седеше до него.

Камерите го уловија поранешниот селектор на младинската селекција на Србија, како неколкупати на десетминутната прес-конференција ѕирка во градите на потпаролката, па нивниот прес стана главна приказна на насловните страници. Кој знае, можеби токму со ова е постигната целта, да се привлече вниманието на јавноста кон клубот.

Коронавирус