вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 173
home Фудбал

ВИДЕО: Тензија во Париз – Почетино направи храбар потег, Меси не сакаше да го поздрави!

ВИДЕО: Тензија во Париз – Почетино направи храбар потег, Меси не сакаше да го поздрави!

Лионел Меси беше заменет во вториот дел, токму кога ПСЖ подготвуваше пресврт против Лион.

Маурицио Почетино го навлече гневот на својот сонародник. При излегувањето од теренот, ѕвездата на домашниот тим одби да се ракува со тренерот и испрати краток коментар поради неговата постапка.

Реакцијата на Лионел Меси по замената на Маурицио Почетино:

Нејмар од пенал и Мауро Икарди во надполнувањето обезбедија 2-1 за големиот фаворит.

Локални избори 2021