недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 68
home Фудбал

ВИДЕО: Светот во чудо по најбизарниот корнер – Никој не се сетил порано на ова, коментаторот се смееше

ВИДЕО: Светот во чудо по најбизарниот корнер – Никој не се сетил порано на ова, коментаторот се смееше

Вистински хит потег се случи на натпреварот од втората германска лига меѓу Карслуе и Регенсбург

Фудбалерите на домашната екипа ги збунија играчите на Регенсбург, а изненаден беше и коментаторот на натпреварот.

Додека играчот се подготвуваше да изведе корнер, за тоа време во казнениот простор беше само еден играч и сите останати на екипата која се бранеше. Шест фудбалери на Карслуе чекаа корнерот да се изведе.

Гостите не знаеја што им се подготвува, а домаќините во еден момент се затрчаа и ги заземаа нивните позиции, акција планирана на тренинзите.

Гол не беше постигнат, но оваа акција е хит на социјалните мрежи.

ЕУРО 2020

Македонија