среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 101
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Фудбал

ВИДЕО: Суперкласико му припадна на Ривер Плејт

ВИДЕО: Суперкласико му припадна на Ривер Плејт

Екипата на Ривер Плејт го доби големото дерби со Бока Јуниорс одиграно синоќа во Буенос Аирес. Гостите до триумфот во шестиот круг на Аргентинското првенство дојдоа со два прекрасни погодока.

Гонзало Мартинез го постигна првиот гол во 15. минута, Игнасио Скочо во 69. минута ги постави конечните 2:0.

Со трите бода, Ривер Плејт е на 4.место со две победи и четири нерешени средби, Бока е шеста со три победи, еден нерешен исход и два пораза.

 

Коронавирус