четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 128
home Фудбал

(ВИДЕО) „Старата дама“ докажа дека владее во Италија: Јувентус го прегази Наполи

(ВИДЕО) „Старата дама“ докажа дека владее во Италија: Јувентус го прегази Наполи

Јувентус го доби дербито со Наполи во Торино, Роналдо асистираше, Манџукиќ стрелаше за победа од 3-1 и нови три бода за актуелниот шампион.

Наполи дојде во водство со голот на Дрис Мертенс во десеттата минута, но Марио Манџукиќ беше творец на пресвртот. Хрватот израмни во 26.минута, а во вториот дел донесе и предност за својот тим во 49.минута.

Наполи остана со играч помалку по исклучувањето на Марио Руи, а Леонардо Бонучи во финишот го постави конечниот резултат.

Локални избори 2021