вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 17
home Фудбал

ВИДЕО: Синот на Роналдо во „транс“ по голот на неговиот татко

ВИДЕО: Синот на Роналдо во „транс“ по голот на неговиот татко

Кристијано Роналдо синоќа со два гола го предводеше Јувентус до победата над Интер во Купот на Италија (2: 1).

Португалецот уште еднаш покажа дека е навистина неверојатен и покрај доцните години на играње и со една нога го однесе својот тим во финалето.

Неговиот наследник Кристијано Јуниор внимателно ги следи натпреварите што ги игра неговиот татко. Девојката на португалската ѕвезда ги забележа реакциите на Јуниор кога Кристијано ги постигна голови и тие се навистина неверојатни.

Очигледно, синот на ѕвездата на Јувентус исто така е многу луд по фудбалот, и нема сомнение дека ваквите сцени ќе го израдуваат неговиот татко.

Кристијано Јуниор е член на младинските екипи на Јувентус и таму е незапирлив.

ЕУРО 2020

Македонија