петок, 9. декември 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

ВИДЕО: Синот на Пјаниќ ги покажа „стомачните“ и прослави во стилот на Кристијано Роналдо

ВИДЕО: Синот на Пјаниќ ги покажа „стомачните“ и прослави во стилот на Кристијано Роналдо

Кристијано Роналдо со секој потег на теренот, секој негов трик, па и начинот на кој ги прославува головите веднаш го привлекува вниманието кај малите деца, кои сонуваат еден ден да се најдат на неговото место.

Таков е случајот и со синот на Миралем Пјаниќ, соиграчот на Португалецот од Јувентус, кој на интересен начин ја ископира прославата по голот против Манчестер Јунајтед.

Португалскиот ас погоди со прекрасен волеј против својата поранешна екипа и ги покажа стомачните мускули, алудирајќи на својата физичка подготвеност и на 33-годишна возраст.

Видеото го сподели Босанецот на својот Инстаграм профил:

Извир: gol.mk

 

 

View this post on Instagram

 

Buon inizio di settimana a tutti ??? siiiiu #finoallafine⚪️⚫️

A post shared by Miralem Pjanić (@miralem_pjanic) on

Qatar 2022