вторник, 28. септември 2021. Вести денес: 64
home Фудбал

ВИДЕО: Шоуто на Роналдињо – атрактивни дриблинзи, додавања без гледање…

ВИДЕО: Шоуто на Роналдињо – атрактивни дриблинзи, додавања без гледање…

Роналдињо постигна еден од двата гола за ветераните на Барселона, кои загубија во директниот дуел со вечниот ривал Реал Мадрид.

Поранешниот најдобар играч на светот покажа дека и натаму има магија во своите нозе. Доказ за тоа се неговите фантастични додавања и потези на овој пријателски натпревар.

Коронавирус