четврток, 1. јуни 2023. Вести денес: 56
Во живо

Мицкоски во општина Конче во рамките на активноста „Ова е Македонија за сите“

home Фудбал

ВИДЕО: Себичниот Погба му украде победа на Јунајтед- му го поништи голот на Матиќ

ВИДЕО: Себичниот Погба му украде победа на Јунајтед- му го поништи голот на Матиќ

Една интересна ситуација се случи кон крајот на натпреварот, на Пол Погба оправдано му беше поништен гол поради офсајд, но дали доколку тој не играше со топката таа ќе завршеше во мрежата на противникот?

Немања Матиќ шутираше во голот, топката го помина голманот, одеше накај долниот агол, Погба ја удри пред гол линијата и погодокот беше поништен поради офсајд. Топката можеби ќе удреше во стативата, но можеби и ќе влезеше во голот доколку тој ја оставеше.