понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 179
home Фудбал

ВИДЕО: Се пресметаа две групи навивачи во Штип, повредени повеќе лица

ВИДЕО: Се пресметаа две групи навивачи во Штип, повредени повеќе лица

Дерби натпреварот  помеѓу Брегалница и Тиквеш заврши без победник, но беше обележан со крвава драма.

Имено, навивачите на двата тима, Фаланга и Штип жестоко се пресметаа околу стадионот во Штип поради што мораше да интервенира и полицијата.

Според информации од МВР во жестоката физичка пресметка има многу повредени.

Коронавирус