вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 99
home Фудбал

ВИДЕО: Се посрамоти за сите пари- Тргна да го бакне, а тој ја откачи

ВИДЕО: Се посрамоти за сите пари- Тргна да го бакне, а тој ја откачи

Шпанска новинарка се најде во непријатна ситуација за време на натпреварот од шпанскиот куп меѓу Барселона и Валенсија. Новинарката стана мета на потсмев на социјалните мрежи, откако директорот на шпанскиот фудбалски клуб Валенсија, Матејо Алемани ја откачи по дадената изјава.

Новинарката сакаше да го бакне во образ, а Алемани замина на теренот да ја прослави победата со фудбалерите. И покрај непријатната ситуација во која се најде новинарката, таа на крајот професионално продолжи да го врши преносот во живо. Валенсија го доби натпреварот со 2:1.

Коронавирус