четврток, 22. јули 2021. Вести денес: 203
home Фудбал

ВИДЕО: Се поплави Арената каде Македонија треба да го одигра првиот меч на ЕУРО 2020

ВИДЕО: Се поплави Арената каде Македонија треба да го одигра првиот меч на ЕУРО 2020

Букурешт под силен дожд денес, тренингот на нашата репрезентација одложен за 18-30 по македонско време, Националната Арена едноставно поплавена, објави порталот дриблинг.мк

Македонските репрезентативци дополнително добија нов термин со одложување, а „Националната Арена“ изгледа вака:

Коронавирус