четврток, 6. август 2020. Вести денес: 76
home Фудбал

ВИДЕО: Сари запали цигара на трибина, неговата реакција откако сфати дека има камери ќе ве насмее до солзи

ВИДЕО: Сари запали цигара на трибина, неговата реакција откако сфати дека има камери ќе ве насмее до солзи

Тренерот на старо-новиот италијански прват Јувентус, Маурицио Сари е познат по тоа дека е страствен пушач и дека не може да издржи без цигара.

На синоќешниот последен меч од продолжената сезона со Рома, на трибините седеше сам и запали една цигара.

Набргу, откако ја запали цигарата, сфати дека го снимаат камери, и веднаш ја сокри, како мало дете кое се крие од своите родители. Реакцијата за кратко време стана хит меѓу социјалните мрежи, а Сари се најде на тапет на сеир кај многу твитерџии.

 

Коронавирус