петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 174
home Фудбал

ВИДЕО: Само за Јувентус може да се свирне ваков пенал?!

ВИДЕО: Само за Јувентус може да се свирне ваков пенал?!

Големото дерби на Италија заврши нерешено 1-1. Интер поведе со 1-0 преку Џеко по една одбиена топка од пречката по силниот шутот на Чаланоглу во 37’ минута. Во моментите кога нераѕурите беа на прагот од три златни бода, во 89’ минута судијата Маријани досуди пенал за Јуве кој го искористи Дибала и кој предизвика големи реакции во јавноста.