петок, 16. април 2021. Вести денес: 64
home Фудбал

ВИДЕО: Само една има вистина, има една Македонија, делете ја, парчете ја, пак ќе биде наша најмила

ВИДЕО: Само една има вистина, има една Македонија, делете ја, парчете ја, пак ќе биде наша најмила

На неделникот дерби натпревар од македонската Прва лига помеѓу Вардар и Шкендија, навивачките групи Комити и Војводи на Вардар и Тетекс, прославуваа 10 години од нивното збратимување.

На полувремето од натпреварот кој заврши со резултат 2-2, навивачите во еден глас пееја македонски песни.

Слушнете:

 

Коронавирус