четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 153
home Фудбал

ВИДЕО: Салах заболел од коронавирус на свадба кај братот, објавена снимка од забавата

ВИДЕО: Салах заболел од коронавирус на свадба кај братот, објавена снимка од забавата

Фудбалскиот сојуз на Египет вчера соопшти дека фудбалерот на Ливерпул, Мохамед Салах, е заразен со новиот коронавирус.

Според соопштението, 28-годишниот фудбалер бил позитивен на тестот, но и нема никакви симптоми.

Медиумите објавуваат дека Салах заболел од Ковид-19 на свадбата на неговиот брат, а се појавија и првите фотографии и снимки од веселбата.

Коронавирус