среда, 1. април 2020. Вести денес: 177
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

ВИДЕО: Салах ја освои наградата „Ференц Пушкаш“ за најубав гол

ВИДЕО: Салах ја освои наградата „Ференц Пушкаш“ за најубав гол

Ѕвездата на Ливерпул, Мохамед Салах ја доби наградата „Ференц Пушкаш“ за најубавиот гол во минатата сезона.

Тој ја освои наградата за неговиот погодок против Евертон во Премиер Лигата на 10 декември минатата сезона.

Египќанецот победи во конкуренција на посочените фаворити Кристијано Роналдо, Герет Бејл и Лионел Меси.