недела, 5. јули 2020. Вести денес: 116
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски пред граѓаните во Крушево ја претставува програмата на ВМРО-ДПМНЕ

home Фудбал

ВИДЕО: Роналдо со еден потег ги „запали“ социјалните мрежи

ВИДЕО: Роналдо со еден потег ги „запали“ социјалните мрежи

Кристијано Роналдо минатата недела се приклучи на тренинзите на Јувентус, продолжението на сезоната на Серијата А ќе го дочека максимално подготвен.

Португалецот во својата кариера има постигнато преку 700 гола од различни позиции, а дека е вешт со топката и може буквално се, покажа на вчерашниот тренинг. Роналдо со со еден удар постигна тројка, а Јувентус на својата официјалниот „Твитер“ веднаш се пофали, по што следеа бројни коментари.

Парламентарни избори 2020