среда, 14. септември 2022. Вести денес: 2
home Фудбал

ВИДЕО: Роналдо промаши цел гол од пет метри

ВИДЕО: Роналдо промаши цел гол од пет метри

Португалија може да жали затоа што во првото полувреме не постигна гол, а можеби најголемото промашување досега на Еуро 2020 го имаше најголемата ѕвезда Кристијано Роналдо, кој го префрли цел гол од само пет метри.

Коронавирус