недела, 19. септември 2021. Вести денес: 83
home Фудбал

ВИДЕО: Роналдо пристигна на припремите на Јувентус

ВИДЕО: Роналдо пристигна на припремите на Јувентус

Јувентус ги започна припремите пред неколку дена, а денес на тимот се приклучи и Кристиано Роналдо.

Португалецот доби нешто подолго одмор од останатите поради настапот на Европското првенство, а сега се стави на располагање на новиот тренер Масимилијано Алегри.

Како и што најавуваа во Јувентус, Роналдо утрово се појави тренинг кампот Континаси и спремен е да ги одработи воведните тестирања и да започне со припремните.

Во претходниот период се споменуваше можно заминување на Роналдо од Јувентус, но после ова јасно е дека тоа нема да се случи.

Коронавирус