вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 155
home Фудбал

ВИДЕО: Роналдо ја фрли капитенската лента по непризнаениот гол против Србија

ВИДЕО: Роналдо ја фрли капитенската лента по непризнаениот гол против Србија

Репрезентацијата на Португалија синоќа во Белград одигра 2:2 во квалификациски натпревар за Светското фудбалско првенство 2022.

Во последната минута, трета од судиското надополнување, холандскиот судија Дени МекКели не досуди гол на Кристијано Роналдо откако топката ја мина гол-линијата. По негодувањето на 36-годишниот Португалец, судијата го казни играчот со жолт картон, а по мечот, Роналдо ја фрли капитенската лента на теренот.

По овој натпревар, Португалија и Србија имаат по 4 бода и се на првото и второто место во групата А.

Локални избори 2021