недела, 16. декември 2018. Вести денес: 76
home Фудбал

ВИДЕО: Роналдо го постигна првиот гол за Јувентус

ВИДЕО: Роналдо го постигна првиот гол за Јувентус

Во овие моменти се игра традиционалниот натпревар помеѓу првиот и вториот тим на Јувентус.

Воедно ова е и прв натпревар за Роналдо во дресот на Јувентус.

Португалецот на оваа средба успеа да се запише уште во осмата минута од натпреварот.